קולנוע

מיוחדים

שיעור כיפי ומרענן אשר מאפשר לכל ילד למצוא את מקומו ואת היצירתיות שלו בתוך עולם הקולנוע.
מטרת המפגשים היא ליצור זיקה לתחום הקולנוע, ולפתח מיומנויות שונות שקשורות לתחום אצל התלמידים, לפתוח להם את המחשבה ולעשות כייף. דרך התהליך, הכיתה לומדת על עבודת צוות, למידה מטעויות, חלוקת תפקידים, להקשיב אחד לשני וכ״ו. שיטות הלימוד בקורס הינם מגוונות; לימוד תיאורטי, הרצאות פרונטאליות, דיונים, תרגילים, קבוצות תרגול, ביצוע פרויקטים. ערכים נוספים- שיתוף פעולה, העלאת ביטחון עצמי, השגת זוית מבט שונה, אחווה וערבות הדדית, חיבור לאני הפנימי, פיתוח יכולות ריכוז, התגברות על בושה ופחד במה והנאה מתחום הקולנוע.

עדו מרום

בעל תואר ראשון בקולנוע והוראה, ביימתי שני סרטים קצרים וצילמתי שני סרטים קצרים במסגרת הלימודים, עובד כעוזר צלם בתעשיית הקולנוע, כמו כן מורה מעשי לקולנוע בכיתות י"א בביהס אורט באורנית.

שחר טנא

במאי ויוצר קולנוע של שני סרטים קצרים וכיום עובד על פרויקט גדול של סרט קצר שעתיד להצטלם בקרוב, מפיק סרטים קצרים ומפיק סרט הדוקו "סי" המספר על הזמרת סי הימן.

סיון הרפז

סטודנטית לקולנוע והוראה בבית ברל שנה רביעית ואחרונה. במסגרת הלימודים אני יוצרת סרטים עלילתיים ודוקומנטריים כתסריטאית, כבמאית ובין היתר אני פועלת במחלקות השונות ביניהן הפקה, צילום, עריכה, תאורה וארט.
את הקורס אני בונה על סמך ההכרות שלי עם התפקידים השונים בשלבים השונים של הכנת הסרט משלבי הפרה-פרודקשן ועד לשלב הפוסט. במסגרת הקורס התלמידים יזכו להצצה ולהתנסות מאחורי הקלעים של עשיית הסרטים, לעבודה המשותפת בין המחלקות ולבחירות המתקבלות בדרך ליצירה: עבודת הבמאי, מיזנסצנה, בניית שוטינג צילומים ומשקלו של הסאונד בקולנוע. את הנושאים הללו נלמד בין היתר דרך ניתוחים סרטים אהובים אשר נבחן בהם מה הופך אותם לכל כך מוצלחים.
המטרה המרכזית של הקורס היא חשיפת התלמידים לכוחו הבלתי מוגבל של הקולנוע, והתנסותם ביצירה ככלי לביטוי ולהפצת רעיונות.

דילוג לתוכן