<<<< אווטאר >>>>
סדנת הדגל שלנו

מהי סדנת אווטאר????

אווטאר היא סדנת הדגל של שיטת לימוד ילדי הפלא. זוהי סדנה אינטראקטיבית בה הילדים נכנסים להרפתקה דמיונית במהלכה הם פוגשים יצורים מופלאים ועליהם מוטלת המשימה להציל את העולם. במהלך ההרפתקה הילדים מתמודדים עם אתגרים שונים, עושים ניסויים, לומדים קסמים ומתנסים בשלל חוויות אישיות וקבוצתיות. הילדים נחשפים ולומדים להתמודד עם תכנים אישיים וחברתיים כגון: קבלה וביטחון עצמי, יחסים חברתיים, עבודת צוות, כבוד הדדי, לקיחת אחריות וקבלת החלטות.

התנהלות השיעורים
 

כל ילד יוצר לעצמו דמות דמיונית אשר משתנה ומתפתחת במהלך השנה. לדמות זו יש סיפור חיים ומכלול תכונות. תפקידו של המדריך הוא לספר את סיפור ההרפתקה ולשחק את הדמויות אשר הילדים פוגשים במהלכה.
כל שיעור מוקדש לסיפור והרפתקה שונה. הסיפור כתוב מראש בקווים כללים ומוטמעים בו התכנים והערכים אשר ברצוננו להעביר בשיעור נתון. יש להדגיש שהסיפור הוא גמיש ואינטראקטיבי ולכן האירועים הספציפיים אשר מתרחשים במהלך השיעור אינם קבועים מראש. בהתאם לבחירות הילדים העלילה לוקחת כיוונים שונים ובכל פעם נרקם קו עלילה שונה, אך המסרים והערכים המועברים קבועים מראש.
מחשבה רבה מושקעת בבניית כל שיעור כדי שיהיה מעניין, דינמי, יצירתי ומחנך לערכים מחד, ומאידך מהנה, מרתק וכיפי.
אנו שואפים לכך שהתכנים הערכיים וכן הכלים האישיים והחברתיים אשר ילמדו יוטמעו בתודעה של הילדים ויהוו גורם מחנך ומעצב עבורם.

כיצד
התכנית תורמת
להתפחות
הילד?

במהלך השנה המדריך יוצר סיטואציות שונות ומגוונות בהן על הילד להתמודד עם סוגיות אישיות הרלוונטיות אליו באופן אישי. למשל; ילד בישן בעל דימוי עצמי נמוך, יקבל במהלך ההרפתקה משימות בהן יהיה עליו להנהיג את הקבוצה. מכוון שהמדריך שולט ומכוון את ההתפתחות ההרפתקה ותוצאותיה, הוא יכול לאפשר לו לקחת תפקיד מנהיגותי לחוות חוויה מעצימה אשר תעזור לו להתמודד עם הקשיים האישיים שלו.

אמצעי נוסף אותו אנחנו משלבים במשחק הוא חווית חוסר הצלחה או כישלון. חווית הכישלון מאפשרת לילדים ללמוד איך להתמודד עם אכזבה וחוסר הצלחה וע"י כך להפוך את הכישלון לשיעור בונה ומחזק. במהלך המשחק המדריך עושה הקבלות בין ההתרחשויות בעולם המשחק לאלה בעולם האמיתי. כלומר המדריך מעודד את הילדים להקיש מהשיעורים אשר נלמדים בעולם המדומה על התנהלותם בחיים האמיתיים.

המדריכים המנחים את החוגים עוברים הכשרה בשיטת "ילדי הפלא". הם נבחרים בקפידה עפ"י יכולותיהם האישיות, האוריינטציה החינוכית והכשרתם האקדמאית.

הכירו את המדריכים
 

גל חריטן

מדריך אווטאר

בוגר שנת שירות ומדריך בקבוצות ביטוי לילדים, מדריך אווטאר במשרה מלאה ואח ל6 אחים קטנים בגילאי 4 – 16. מגיע לעבודה יום יום עם השליחות לתת לילדים את המתנה שהיא לדעת כמה מתנות יש להם להעניק לסביבה ולעצמם.

שלו כהן

מדריך אווטאר

זמר ומוזיקאי פעיל, מביא ללימודי האווטאר טאץ' יחודי של מוזיקה ותיאטרליות. מאמין בסובלנות והקשבה כדי שכל ילד יוכל לזרוח ולהראות את הטוב, היצירתיות והצחוק שבו.

אסי סוויסה

מדריך אווטאר

בוגר תואר ראשון באמנות והוראה, במדרשה לאמנות בית ברל. מורה פרטי לאמנות, אמן פעיל אשר משתתף בתערוכות ברחבי הארץ. זוכה פרס "קיר אמן" בציור.

דילוג לתוכן